Sleduj plnění výzvy

Jiří Tkadlčík

Jiří
Tkadlčík

sportovec, silák
World's Ultimate Strongman Champion 2018 (Nejsilnější muž světa ve střední váze roku 2018)

Věk: 29

Oblíbená varianta Tigera: FIGHTER, MANGO

Jiří Tkadlčík

Můj největší úspěch:

Každý ráno vstávám s pocitem, že můžu dělat přesně to, co mě baví, a že jsem si tu cestu vydřel, i když mi ze začátku nikdo nevěřil. Zisk titulu Nejsilnější muž světa ve střední váze je taková pěkná třešnička na dortu, rád na to budu ve stáří vzpomínat. :-)

Fail (neúspěch), co mě posunul dál:

Každé zranění mě vždy posunulo dál a děkuju za ně, protože jinak bych se točil na místě a nenašel desítky alternativ, které mi ukázaly nový směr a způsob, jak se zlepšit.

Můj příští cíl:

Pořád ještě mám na ose nějaké to místo pro naložení více kotoučů, takže určitě neustále se zlepšovat, zvedat víc, a hlavně tím předat něco i ostatním, motivovat je. Konkrétní závody ještě rozplánované nemám.

Osobní motto:

Není snadné cesty! Protože každá cesta, která za to stojí, je bolestivá a plná překážek, to z ní dělá to pravé dobrodružství.

Kdo mě v životě inspiroval:

Jon Pall Sigmarsson, Viking z Islandu, který už je bohužel po smrti. Jeho odkaz je tady ale furt a myslím, že navždycky zůstane, neskutečný člověk a silák. Z Čechů je to pak odkaz Gustava Frištenského a hodně mě inspiroval i příběh Jardy Jágra.

Nejlepší film:

Napadá mě Deadpool 2. Nic myslitelskýho, ale přesně můj styl humoru. :-)

Kniha, co mě baví:

Mám rád knížky o světových dějinách a dějiny celkově, baví mě tématika Vikingů, poslední knížka, která mi i hodně přinesla, byla Pozitivní leader od Honzy Mühlfeita, a tak trošku lehčí zpracování, Odemykání dětského potenciálu také od Honzy a Katky Novotné. Ale úplně poslední knížka, kterou jsem četl a bavila mě, je Jíst, meditovat, milovat. :-) :-)

Jak relaxuju:

V posilovně. Nedává to asi moc lidem smysl, ale já si prostě na tréninku odpočinu… :-)

Oblíbená věc nebo gadget:

Rozhodně lifterská osa! :-)

Vzkaz fanouškům:

Nikdy si nenechte do života kecat od ostatních, kteří říkají, že na něco nemáte. Jen vy sami určujete, na co máte a co dokážete, tak si běžte za tím, co vás naplňuje, intenzivně, ale trpělivě, protože nevidím důvod, proč byste nemohli uspět

Jak často trénuju?

Denně, v přípravě na závod hned 2x.

Kolik kilo jsem nejvíc zvedl?

Záleží na co. Na mrtvý tah to bylo 400 kg, zvládl jsem ale i 3tunové auto nebo odtlačil 40t kamion, takže ta síla je subjektivní :-)

Kolik kilo zvednu za týden?

105.000 kg to může být v průměru v tvrdší fázi tréninků. Ale hodně zhruba :-)

Co všechno zvedám?

Osy, dřevěné klády, betonové koule, železné kufry, pneumatiky, auta, lidi… :-)

Můj denní jídelníček?

Kupodivu nic extrémního. Začnu snídaní, kdy si dám třeba 200 g kaše, nějaké ovoce, arašídové máslo nebo nutellu k tomu, před tréninkem pak už nic, po tréninku hned velký oběd, většinou třeba vídeňský řízek (tak půl kila) a brambory nebo klidně svíčkovou s osmi, svačiny řeším nějakým celozrnným pečivem s čímkoliv – pomazánky, Lučina a podobně, to dám tak 3 kousky dopoledne i odpoledne, po tréninku další velká večeře, a před spaním to dotlačim něčím, mám rád třeba tvaroh s cukrem a vajíčkem :-)

Kterých svých vítězství nebo umístění si nejvíc cením?

Letošní mistr světa je velký skalp, to je pro mě hodně cenné, stejně tak je ale cenné první vítězství na Arnold Classic v Austrálii v roce 2016, které odstartovalo tenhle kolotoč medializace a nějakého dostání se do povědomí více lidem. Jsem ale vděčnej za každý závod, kde bylo vše fair play, kde jsem si dobře zazávodil s fajn klukama a odnesl si pěkné zážitky.

S kým nejradši trénuju?

Měl jsem za život už řadu sparringů, potřebuju ale vždycky někoho iniciativního, kdo mě popožene dál, když se mi někdy nechce, a kdo občas i vymyslí nějaké cviky a není to jen na mé hlavě. Momentálně trénuju s budoucím velkým strongmanem Mírou Kahánkem a vyhovuje nám to oběma.

Co bych poradil začátečníkovi v silovém sportu?

Zaměř se na techniku. Najdi si dobrého trenéra, za kterého nemluví jen pusa, ale i výsledky, a vypiluj techniku, bez ega, bez velkých vah. Měj trpělivost a zároveň se nauč snášet bolest, protože konkrétně strongman bolí hodně, a pokud tu bolest nepřijmeš a nenaučíš se s ní žít, nikdy nedojdeš na vrchol.

Jiří Tkadlčík
Jiří Tkadlčík
Jiří Tkadlčík
Jiří Tkadlčík
Jiří Tkadlčík